Тренінг ОБСЄ із підвищення ефективності реагування поліції на гендерне насильство
09-12-2016 Переглядів: 701У рамках імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та з метою реалізації Національного плану дій з виконання вказаної резолюції на період до 2020 року, в Одеському державному університеті внутрішніх справ 1 і 2 грудня 2016 року відбувся тренінг із підвищення ефективності реагування поліції на гендерне насильство. Захід було проведено Офісом з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
Його мета – підвищення обізнаності працівників поліції та представників громадськості щодо ефективних механізмів виявлення і протидії гендерному насильству.
Під час навчання усі учасники мали можливість долучитись до виконання практичних вправ, які було включено до більшості тем тренінгу. Опрацювавши їх, вони розглянули такі питання: загальне поняття гендерного насильства, міжнародні стандарти протидії гендерному насильству, особливості гендерного насильства та домашнього насильства в умовах конфлікту, сексуальне насильство у період конфлікту, виявлення та розслідування фактів гендерного насильства, аналіз інформації про факти гендерного насильства, опитування та захист потерпілих від гендерного насильства, координація державних органів та громадськості у питаннях протидії гендерному насильству тощо.
Національну академію внутрішніх справ на заході представляли: завідувач кафедри адміністративного права і процесу, доктор юридичних наук, професор, Оксана Кузьменко, доцент кафедри адміністративного права і процесу, кандидат юридичних наук Максим Плугатир, старший науковий співробітник відділу забезпечення навчального процесу ННІ №1, керівник юридичної клініки «Захист», кандидат юридичних наук Наталія Цюприк.
Отримані знання та навички, на думку фахівців НАВС, можуть бути в подальшому використані в освітньому процесі. Окремі теоретичні положення та практичні вправи, що були презентовані під час тренінгу, можуть використовуватись при викладанні кафедрою адміністративного права і процесу таких навчальних дисциплін, як: «Адміністративно-деліктне право», «Адміністративно-деліктний процес», «Сучасні аспекти адміністративної відповідальності», а саме при опрацюванні теоретичних й практичних аспектів адміністративної відповідальності за насильство в сім’ї. Перспективним також є використання науково-педагогічними працівниками отриманих знань та навичок при проведенні занять з підвищення кваліфікації працівників патрульної поліції та дільничних офіцерів поліції, яким завжди була небайдужа тема адміністративної відповідальності за насильство в сім’ї та провадження за даною категорією справ.
Члени ЮК «Захист» на основі отриманих умінь та практичних матеріалів тренінгу розроблять правовий лекторій для школярів і запровадять тренінги для учнів з метою попередження гендерного насилля серед молоді.
Кафедра адміністративного права і процесу НАВС,
Юридична клініка «Захист» ННІ №1
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91