«Захист дітей у миротворчих операціях»

10-10-2018 Переглядів: 514

На запрошення Департаменту миротворчих операцій ООН, делегація Національної академії внутрішніх справ, у складі професора кафедри криміналістики та судової медицини Поліни Антонюк та доцента кафедри кримінального права Михайла Акімова, у період із 29 вересня до 7 жовтня перебувала у службовому відрядженні в м. Кінгстон (Канада) з метою участі у навчальному курсі «Захист дітей у миротворчих операціях».

«Захист дітей у миротворчих операціях»

Загалом до заходу, що був проведений Департаментом миротворчих операцій ООН у Центрі підтримки миротворчих операцій Збройних сил Канади, долучились 25 співробітників правоохоронних органів 16 держав світу (Аргентинської Республіки, Федеративної Республіки Бразилія, Великої Британії, Арабської Республіки Єгипет, Республіки Зімбабве, Королівства Іспанія, Канади, Республіки Колумбія, Португальської Республіки, Турецької Республіки, Східної Республіки Уругвай, Республіки Філіппіни, Фінляндської Республіки, Французької Республіки, Республіки Чилі, Королівства Швеція).

«Захист дітей у миротворчих операціях»

Центр підтримки миротворчих операцій – об’єднана міжвидова багатонаціональна освітня установа Збройних сил Канади, що забезпечує підготовку і перепідготовку до участі у миротворчих операціях за програмами:

- військово-цивільного співробітництва;

- військових спостерігачів (офіцерів зв’язку, радників);

- інформаційних та психологічних операцій;

- безпеки у польових умовах;

- розбудови спроможностей сектору безпеки.

До навчання за вказаними програмами направляються військовослужбовці Збройних сил та представників правоохоронних органів Канади й іноземних держав безпосередньо перед відрядженням до миротворчих місій або у порядку підвищення власної кваліфікації. До проведення занять залучаються запрошені викладачі (інструктори, тренери) з числа громадян Канади та іноземних держав – військовослужбовці, правоохоронці та цивільні особи (представники міжнародних та неурядових організацій).

«Захист дітей у миротворчих операціях»

Для забезпечення відповідності змісту навчальних програм вимогам сьогодення Центр підтримки миротворчих операцій:

- підтримує постійний зв'язок із військовослужбовцями (працівниками), які проходили навчання у ньому, а також із відповідними підрозділами (установами) іноземних держав;

- здійснює вивчення досвіду та вдосконалення існуючої доктрини миротворчої діяльності з огляду на актуальні потреби та проблеми в цій сфері.

Метою навчального курсу «Захист дітей у миротворчих операціях», що викладався англійською мовою та був розрахований на учасників із високим рівнем володіння нею, було ознайомлення учасників із новими навчальними матеріалами стосовно організації діяльності миротворчого персоналу у сфері запобігання порушенням прав дітей у країнах перебування та відповідного інформування компетентних органів (осіб) під час проведення операцій з підтримання миру і безпеки згідно мандатів відповідних місій ООН.

«Захист дітей у миротворчих операціях»

Програма занять носила характер тренінгу та передбачала попереднє ознайомлення із курсом із подальшою презентацією його окремих модулів самими учасниками.

Розрахована на тиждень програма складалася з таких модулів:

- загальні проблеми захисту дітей у контексті миротворчої діяльності;

- нормативно-правове регулювання воєнних конфліктів та захисту дітей у них;

- роль поліцейських ООН у забезпеченні захисту дітей у країнах перебування;

- координація діяльності поліцейських ООН із радниками з питань захисту дітей у миротворчих місіях;

- механізм моніторингу та інформування про порушення щодо дітей у миротворчих місіях;

- роль поліцейських ООН у запобіганні порушень щодо дітей та застосуванні заходів позасудового вирішення конфліктів;

- роль поліцейських ООН у запобіганні порушень щодо дітей при застосуванні затримання, арешту та тримання під вартою;

- особливості допиту дітей як потерпілих та свідків.

Для практичного відпрацювання кожної теми були використані конкретні приклади з досвіду діяльності різних місій ООН.

Представники Національної академії внутрішніх справ у рамках курсу успішно презентували модуль щодо ролі поліцейських ООН у запобіганні порушень щодо дітей та застосуванні заходів позасудового вирішення конфліктів. За результатами успішного виконання програми та складання тестувань їм було вручено сертифікати тренерів.

Кафедра кримінального права, кафедра криміналістики та судової медицини

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X