Лекція з антикорупційної тематики для держслужбовців Конституційного Суду України
27-05-2019 Переглядів: 55724 травня завідувач кафедри кримінального права НАВС, доктор юридичних наук, професор Андрій Савченко на запрошення Секретаріату Конституційного Суду України та з дозволу керівництва академії прочитав оглядову лекцію на тему «Кримінально-правова характеристика корупційних злочинів» для держслужбовців Суду.
Увагу було акцентовано на понятті, ознаках і видах корупційних злочинів, кримінально-правових наслідках їх учинення, покаранні за корупційні злочини, загальній кримінально-правовій характеристиці корупційних злочинів та особливостях їх кваліфікації.
На початку лекції Андрій Савченко зазначив, що, за оцінками Світового банку, щороку збитки від корупції у світі становлять 1 трлн доларів, а країни ЄС втрачають 323 млрд євро. Корупційні злочини є конвенційними, їх визначено в міжнародному кримінальному праві, зокрема Кримінальній конвенції про боротьбу з корупцією 1999 року, Цивільній конвенції про боротьбу з корупцією 1999 року, Конвенції ООН проти корупції від 31 жовтня 2003 року, що ратифіковані Україною.
Лектор зауважив, що в українському законодавстві перелік корупційних злочинів міститься в примітці до ст. 45 «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям» розділу IX «Звільнення від кримінальної відповідальності» Загальної частини Кримінального кодексу України. Уперше законодавче визначення корупційних злочинів з’явилося у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» 14 жовтня 2014 року. Згодом редакцію примітки зазначеної статті було переглянуто.
Андрій Савченко окремо висвітлив кримінальну відповідальність за вчинення найпоширеніших корупційних злочинів. На його переконання, найважливішими факторами ефективної діяльності в напрямі протидії аналізованому виду протиправних діянь є стабільність антикорупційного кримінального законодавства, відмова від постійного коригування його норм й убезпечення від політично мотивованого впливу.
Лекція стала складовою навчання з підвищення рівня знань державних службовців Секретаріату Конституційного Суду України у сфері запобігання корупції відповідно до Антикорупційної програми Конституційного Суду України на 2018–2019 роки. До реалізації окресленої програми долучилися й представники Національної академії внутрішніх справ.
Кафедра кримінального права
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91