Люди свободи: культурні та релігійні діячі революційної України. До 100 річчя Української революції 1917 – 1921 рр.

03-04-2017 Переглядів: 894

З метою сприяння популяризації знань про події Української революції 1917 – 1921 рр. та на виконання Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» № 17/2016 від 22 січня 2016 р. у Вишгородському державному історико-культурному заповіднику 30 березня 2017 р. відбулось відкриття виставки «Люди свободи: культурні та релігійні діячі революційної України».

Люди свободи: культурні та релігійні діячі революційної України. До 100 річчя Української революції 1917 – 1921 рр.

Організаторами заходу виступили Український інститут національної пам’яті та Вишгородський історико-культурний заповідник. До участі у заході був запрошений професор, доктор історичних наук, професор кафедри історії держави та права Національної академії внутрішніх справ В.М. Щербатюк.

Заходи, що пройшли у районній бібліотеці та історико-культурному заповіднику засвідчили про великий внесок діячів культури і церкви революційної доби в історію України та Київщини, м. Вишгорода, привернули увагу громадськості до періоду творення Української держави та національної культури у новітню добу. Мешканцям міста Вишгорода та Вишгородського району вперше представлено стенди з фотозображеннями та короткими біографіями провідних культурних і релігійних діячів Української революції 1917 – 1921 років: Василя Липківського, Леся Курбаса, Миколи Леонтовича, Євгена Чикаленка, Георгія Нарбута та Василя Вишиваного.

З вітальним словом виступила директор заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Вона ж ознайомила присутніх із заходами, що мали відбутися у той день. В

Відкриттю виставки передувала лекція доктора історичних наук, професора Національної академії внутрішніх справ Володимира Щербатюка. Присутні почули історію Української революції 1917 – 1921 рр. Зокрема було окреслено передумови та хід революції, розкриті причини та наслідки її поразки, звернуто увагу на окремі події означеного часу на Вишгородщині, виокремлено факти започаткування національно-державного відродження української культури та її розвиток в революцію і згортання в подальші роки.

Також учасники заходу почули цікаву розповідь про персоналії виставки заступника голови Українського інституту національної пам’яті, кандидата історичних наук Ярослава Файзуліна.

Для усіх присутніх цікаву екскурсію по історичному музею та музею гончарства заповідника провів доктор історичних наук, заступник директора музею, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Тарас Чухліб.

Кафедра історії держави та права

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X