Велич подвигу українського народу. До 75-річчя Перемоги
18-05-2020 Переглядів: 1090Події Другої світової війни стали черговим випробуванням в історії українського народу. Території нашої країни знаходилися у вирі бойових дій. За підрахунками сучасних учених, протягом війни загинуло понад 8 млн солдатів і мирних громадян, тобто кожний п’ятий українець.
Об’єктивне розуміння подій Другої світової війни є надзвичайно важливим саме зараз, коли на теренах України в полум’ї новітньої війни жертвами стали вже близько 10 тис. людей. Це переосмислення актуальне ще й тому, що радянські уявлення про цю війну стають інструментом російської пропаганди у війні теперішній.
Осягненню ролі українського народу й усіх учасників антигітлерівської коаліції в перемогу над нацистсько-фашистськими загарбниками було присвячено наукову конференцію «Велич подвигу народного: до 75-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Захід у дистанційному режимі провели науково-педагогічні працівники кафедри історії держави та права за участю студентів і курсантів 1-го курсу НАВС.
Відкрила конференцію завідувач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент О. Шкуратенко. Модератор заходу доктор історичних наук, професор В. Щербатюк узагальнив наявні в історіографії бачення щодо боротьби українців за Карпатську Україну, у роки Другої світової війни та до середини 1950-х років у складі УПА, обґрунтував власний науковий погляд, згідно з яким означену боротьбу доцільно розглядати як цілісну збройну боротьбу українського народу середини ХХ століття. Кандидат історичних наук, доцент Н. Романишин детально проаналізувала український вимір Другої світової війни.
Здобувачі вищої освіти у виступах висвітлили такі питання: національні збройні формування на території України та кримінальне, кримінально-процесуальне й трудове законодавство УРСР у роки Другої світової війни; рух опору в Україні в німецько-радянській війні 1941–1945 років; оборонні та наступальні операції на теренах України; міфи і правда Другої світової війни тощо.
Підбиваючи підсумки, учасники конференції констатували вагомий внесок українського народу в боротьбу з німецько-фашистськими окупантами, акцентували увагу на історичній ролі антигітлерівської коаліції в розгромі агресорів, обґрунтували необхідність подальшого переосмислення подій воєнного лихоліття.
Кафедра історії держави та права НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91