У Національній академії внутрішніх справ відзначили 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України: наукова конференція в Навчально-науковому інституті № 3 14 березня 2019 року
15-03-2019 Переглядів: 657У контексті розвитку української державності ХХ ст. вагоме місце займає проголошення 15 березня 1939 р. державної незалежності Карпатської України. Вагомими чинниками її виникнення стали багатовікова боротьба українців за встановлення української державності та передусім кропітка діяльність у міжвоєнний період національно-патріотичних сил в усіх сферах громадського і політичного життя, тогочасна політична ситуація.
Карпатська Україна першою з усіх українських земель вступила у боротьбу із нацизмом, продемонструвавши всьому світу прагнення до незалежності та соборності українських земель. Недовгий період її існування став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби українців за встановлення власної державності.
У зв’язку з 80-річчям проголошенням незалежності Карпатської України та на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України № 90 р від 13 лютого 2019 року в Навчально-науковому інституті (ННІ) № 3 Національної академії внутрішніх справ 14 березня 2019 року відбулась наукова конференція.
У заході взяла участь заступник директора ННІ № 3 з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Ю.Б. Комаринська. Вона звернулась з вітальним словом до учасників заходу, підкреслила наукову вагу конференції та побажала усім її учасникам творчого натхнення і успіхів.
Відкрив конференцію доктор історичних наук, професор В.М. Щербатюк. У своєму вступному слові він наголосив на важливості в історії українського державотворення проголошення 15 березня 1939 р. на засіданні Сойму самостійності Карпатської України та ухваленні перших конституційних законів – «Закон число 1» і «Закон число 2», що визначали окремі основи державного ладу незалежної держави, звернув увагу на важливості наукових потуг студентів в освітньому процесі закладу та їх власному житті.
Далі слово узяв головуючий на конференції – кандидат юридичних наук, доцент Ю.В. Сокур. Під його керівництвом студенти та курсанти Навчально-наукового інституту мали нагоду виступити із своїми дослідницькими науковими роботами, а в подарунок отримали книги: Історія держави та права (термінологічний словник) (К., 2019. – 192 с.) та монографічне дослідження «Голодомори мовою документів і свідчень» (К., 2018. – 123 с.).
Підсумувала роботу конференції кандидат історичних наук, доцент Н.Ю. Романишин. Підкреслюючи важливість заходу, вона подякувала усім учасникам за плідну роботу.
Доктор історичних наук, професор В. Щербатюк,
кафедра історії держави та права
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91