Українське державотворення у роки Національної революції (1917–1921): до 145-річчя від дня народження Симона Петлюри
10-05-2024 Переглядів: 225В історії українського право- і державотворення одне з визначних місць займає Українська революція 1917–1921 років, яка характеризується значним піднесенням політичної, військової, правової та дипломатичної діяльності українських національних сил, спрямованих на відродження самостійної держави в українських етнічних землях. Це був досить непростий, один із найважчих періодів боротьби за існування Української держави, в якій вагома роль належить Симону Петлюрі – українському державному, військовому та політичному діячеві, публіцисту, літературному і театральному критикові, а також засновнику Українських збройних сил.
Цим та іншим питанням була присвячена науково-теоретична конференція «Українське державотворення у роки Національної революції (1917–1921): до 145-річчя від дня народження Симона Петлюри», керівник заходу – професор Володимир Щербатюк. У конференції, проведеній 8 травня 2024 року в дистанційному форматі на базі комунікативної платформи zoom, взяли участь студенти і курсанти першого курсу Національної академії внутрішніх справ. Розпочався захід з вітального слова завідувача кафедри, доцента Олени Шкуратенко.
Організатори конференції – професорсько-викладацький склад кафедри історії держави та права спрямували зусилля здобувачів вищої освіти НАВС у русло осягнення як державотворчих процесів означеного періоду, так і постаті Симона Петлюри.
Тому виступи учасників заходу виявилися досить цікавими, а тематика доповідей – різноманітна. Зокрема, у доповідях йшлося про шляхи творення українського війська в Українську революцію 1917–1921 рр. (К. Пустова), події Другого Зимового походу (Д. Саксін), еволюцію політичних та державно-правових поглядів Симона Петлюри (А. Тилилим, Д. Лисогор), публіцистичний спадок С. Петлюри (В. Яцун) тощо. Значну увагу привернула доповідь щодо розсекречених документів вбивства С. Петлюри (А. Тимченко), про політичну діяльність С. Петлюри (В. Царук), вплив особистості Петлюри на формування української державності (І. Грушко, А. Насальська) та ін.
В ході конференції її учасники оцінили значення відновлення національної держави в ході Української революції 1917–1921 років та одностайно дійшли висновку, що відроджена українська державність початку ХХ ст. заклала основи подальшої державотворчої боротьби, яка завершилась проголошенням незалежності держави 1991 року, вселяє сили у відстоювання сучасної України у боротьбі з ворогом.
Кафедра історії держави та права
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91