У НАВС експерти з України, США Європейського Союзу обговорили проблеми та виклики у боротьбі з торгівлею людьми
20-06-2025 Переглядів: 16519 червня в Національній академії внутрішніх справ відбувся Міжнародний круглий стіл «Протидія торгівлі людьми в Україні та США: засвоєні уроки та поточні виклики». Захід об’єднав представників органів державної влади України та США, правоохоронних структур, міжнародних організацій, наукових установ і громадянського суспільства.
Організаторами події виступили Національна академія внутрішніх справ, Університет штату Флорида (США) та Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС).
Зі вступним словом до учасників звернувся ректор НАВС Руслан Сербин. Із вітальними виступами виступили провідні українські та міжнародні експерти: доктор Стів Макдауелл (Університет штату Флорида), Андрій Нєбитов (Національна поліція України), Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, Олексій Ляшенко (Департамент міграційної поліції НПУ), Теппо Совеліус (КМЄС).
Програма заходу була побудована навколо трьох панельних дискусій, кожна з яких фокусувалася на ключових аспектах боротьби з торгівлею людьми.
Ректор НАВС Руслан Сербин у вітальному слові зауважив:
«Умови повномасштабної війни, що супроводжуються потрясіннями та масовим переміщенням населення, загострили проблему торгівлі людьми, яка набуває нових форм вияву. Сьогоднішній захід – це не просто обмін досвідом, а унікальна можливість сформувати спільне бачення майбутнього, де кожна людина буде захищена від експлуатації. Ми очікуємо від експертів конкретних рекомендацій, які дадуть змогу ефективніше протидіяти цьому явищу».
Заступник Голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов зазначив:
«З початком повномасштабного вторгнення рф ризики торгівлі людьми зросли в рази. Масовий виїзд українців за кордон, внутрішнє переміщення, втрата житла й роботи – усе це суттєво підвищило вразливість до різних форм експлуатації.
Кримінальна поліція активно взаємодіє з правоохоронними органами країн ЄС і США. 2024 року Україна долучилася до створення двох міжнародних оперативних груп з протидії торгівлі людьми. У межах міжнародної операції вдалося ідентифікувати 3222 потерпілих у 116 країнах.
Ми продовжуємо тісну співпрацю з міжнародними партнерами. Консолідація зусиль – критично важлива умова ефективної боротьби з торгівлею людьми».
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у відеозверненні наголосив:
«З початку повномасштабної війни ризики потрапляння українців у ситуації торгівлі людьми набули глобального характеру. Ми фіксуємо випадки примусової праці військовополонених, сексуальної експлуатації, а також масштабну депортацію та спроби незаконного усиновлення українських дітей.
Повернення депортованих дітей – це не лише гуманітарне, а й правове питання, адже насильницьке переміщення дітей з однієї національної групи до іншої є ознакою геноциду.
У межах ініціативи Bring Kids Back UA в Україну вже вдалося повернути 1359 дітей. Спільно з міжнародними партнерами ми впроваджуємо механізми виявлення, реінтеграції та правової підтримки. Війна відкрила нові виміри торгівлі людьми, і лише разом через реформу, просвіту й відповідальність ми зможемо цьому протистояти».
Учасники круглого столу обговорили, зокрема, важливість міжвідомчої координації, обмін кращими практиками, роль просвітницьких кампаній та потребу в міждержавному співробітництві.
Організаторами заходу стали Національна академія внутрішніх справ, Університет штату Флорида (США) і Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС).
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91
Приймальна комісія:

+ 38 (044) 520-06-66
+ 38 (096) 011-73-67
+ 38 (068) 354-42-54