Відзначили урочисту подію

09-11-2018 Переглядів: 807

6 листопада виповнилося 75 років визволення Києва від фашистських загарбників. Підготовка до цієї історичної події була розпочата заздалегідь і ввібрала в себе цілу низку заходів патріотичного спрямування, в якій активну участь разом з ветеранами взяли курсанти, студенти, ліцеїсти академії і студенти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Відзначили урочисту подію

А підготовка до ювілею розпочалася ще 22 червня – в День вшанування пам’яті, який був проведений на колишньому Лютізькому плацдармі в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».

В заході, крім ветеранів НАВС, взяли участь представники Центрального апарату МВС України, Асоціації ветеранів МВС України.

Вже стало доброю традицією проведення конкурсу «Наше ретро-фото». В цьому році конкурс присвячено ювілею визволення Києва від фашистів. Його переможцями стали полковник міліції у відставці Іван Хотінь (фотографія «Відзначення ХХХ річчя Великої Перемоги»), Олексій Стародуб (фотографія ветеранів Другої світової війни – полковника Дмитренка Івана Адамовича і підполковника Гордецького Олександра Степановича, який брав участь в обороні м. Києва і звільнення його від фашистів), Юрій Азаров (професорсько-викладацький склад академії в день відзначення 75-річчя створення академії і серед учасників ветеран Другої світової війни академік Петро Петрович Михайленко).

Відзначили урочисту подію

За пропозицією Солом’янської районної організації ветеранів м. Києва Рада ветеранів НАВС взяла шефство над братською могилою на Солом’янському кладовищі, де поховано 45 невідомих громадян, які були виявлені у листопаді 1943 році, під завалами будинків на Хрещатику.

Відзначили урочисту подію

На честь ювілейної дати Організація ветеранів України (голова Шмаков В.В.) в жовтні провела Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України», в якій взяли участь ветерани академії: Стародуб О.Ю., Сівальов О.К., Стельмах В.М., Женунтій В.І., Заяць В.С., Микитчик В.Я., Лапко А.Г., Коваль П.І., Россол І.П., Фелонюк В.І., Братель Г.М., Костенко С.А., Філатов В.Г.

Відзначили урочисту подію

30 жовтня ветерани Чайковський А.С., Семченко Ф.С. і Шевченко В.Ф. взяли участь у засіданні круглого столу, присвяченому 75-річчю звільнення Києва від нацистів, організованого дирекцією Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році». Доповідь доктора історичних наук, професора Чайковського А.С. «Органи СМЕРшу і військ по охороні тилу Першого українського фронту на період і в умовах звільнення Києва від фашистських загарбників» отримала позитивний відгук учасників.

Відзначили урочисту подію

Проте головний захід, організований Радою ветеранів, при підтримці Київської міської організації (голова полковник Мартинов М.Є.) і Солом’янської районної організації ветеранів (голова генерал-лейтенант Парафєйніков Б.Д.) відбувся другого листопада.

Відзначили урочисту подію

Він розпочався із вшанування пам’яті загиблих воїнів і громадян-учасників оборони міста. До пам’ятного знаку «3-я лінія оборони Києва в 1941-му році» були покладені квіти.

Відзначили урочисту подію

Цікаво пройшли читацька конференція по книгам Ради ветеранів серії «Рубіж пам’яті», «Говорять діти воєнного лихоліття», «Вітязі Перемоги» і презентація книги Федора Семченка «Заради миру та життя». Антивоєнна тематика була пріоритетною під час цих заходів. Особливо запам’яталося молоді, та і сивочолому ветеранству вірш, а точніше – поема, Володимира Кухаренка «Анафема війні», яка в цьому році друкувалася в журналах «Дивосвіт», «Економіка і право», в ЗМІ Києва, Батурина, Чернігівської, Тернополільської, Івано-Франківської та інших областей.

Назва серія «Рубіж пам’яті» належить Почесному голові Ради ветеранів, доценту Володимиру Кухаренку. Саме він так назвав свій вірш в 2010 році, який і отримав розповсюдження.

Курсанти і студенти з зацікавленістю висловлювали свої думки щодо війни, участі в ній їх дідів і прадідів. Едуард Ніжнік прочитав вірш «Вітчизна», Олеся Чурсіна «Ты помни», Ірина Кожокар «Пам’ять», запам’яталися виступи Олексія Гончаренка, Діани Заводської, Миколи Слободянюка. А Вікторія Гречка вразила присутніх, особливо ветеранів, тим, що на високому емоційному і літературному рівні прочитала вірш Костянтина Симонова «Жди меня». Ветерани не змогли стримати сліз…

Відзначили урочисту подію

Присутнім запам’яталися виступи ветерана війни Кононенка Л.М., дітей війни Сергєєва І.С., Зубаня М.А., Серветник Т.Є. і Сторожева С.В. Дружина ветерана Анатолія Лукашенка – Лідія Василівна – розповіла про непросту долю свого батька – учасника Другої світової війни, полковника у відставці Василя Семеновича Нікуліна, нагородженого двома орденами Червоної Зірки, орденами Великої Вітчизняної війни І-го та ІІ-го ступенів та багатьма медалями за ратну доблесть, так і в мирний час. Причому орден Вітчизняної війни ІІ-го ступеня він отримав за форсування Дніпра в районі Лютіжа при звільнені Києва від нацистів. А її чоловік – Лукашенко Анатолій Аврамович дитина війни, який пережив тяжкий період окупації Києва в 1941-1943 рр. Тому і не дивно, що саме він до 70-річчя Великої Перемоги запропонував ветеранам писати свої спогади, які з цікавістю були обговорені в усіх навчальних підрозділах академії. Його донька Альона Анатоліївна стала кандидатом юридичних наук, підполковником поліції і гідно несе естафету своїх дідів і батьків у третьому поколінні. Лідія Василівна на історії своєї родини показала спадкоємність поколінь.

Відзначили урочисту подію

З цікавістю сприйняла молодь нову книгу Федора Семченка «Заради життя і миру», в якій автор розповів про основні події під час Другої світової війни. А особливо, про битву за Дніпро (за форсування якого 2438 чоловік отримали високі звання Героя Радянського Союзу), де під керівництвом командуючого Першим українським фронтом, генерала армії Ватутіна М.Ф. і був звільнений Київ від нацистів. Багатостраждальна столиця щиро вітала своїх визволителів і поверталася до мирного життя, проте, ціна перемоги була дуже високою… Десятки тисяч людей, представників багатьох національностей, забрала річка Дніпро. За 778 днів окупації фашисти знищили майже 200 тисяч киян, 100 тисяч юнаків і дівчат було вивезено до Німеччини на примусові роботи. До війни в Києві мешкало 900 тис. чол., а після звільнення Києва від фашистів лишилося тільки 180 тисяч.

Ювілей звільнення Києва від фашистів також урочисто був відзначений в Міжнародному виставковому центрі та в Київській державній адміністрації, за участю керівництва КМДА.

75-річчя звільнення Києва, безумовно, запам’ятається молоді і ветеранам, серед яких залишилося лише шість учасників бойових дій і 12 учасників війни. Найстарший ветеран війни і єдиний фронтовик-окопник – професор Володько Микола Васильович, якому виповнилось 97 років.

Слід зазначити, що в цьому році заходи на колишньому Лютізькому плацдармі і відвідання Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Радою ветеранів НАВС проводилися в десятий раз і завдяки турботі директора музею заслуженого працівника культури України Івана Петровича Вікована і його заступника Тамари Леонтіївні Сокол проводяться творчо і на високому рівні, що залишається в пам’яті молоді і ветеранів.

За активну особисту участь у героїко-патріотичному вихованні майбутніх правоохоронців та з нагоди 75-річчя визволення Києва від нацистів, керівництво музею і група працівників нагородженні Почесною грамотою Ради ветеранів.

Також з нагоди ювілею звільнення Києва нагороди отримали ветерани НАВС, представники Солом’янської районної організації ветеранів.

Відзначили урочисту подію

Попереду 28 жовтня 2019 року – 75-річний ювілей звільнення від фашистів нашої рідної України і хочеться, щоб підготовку до цієї історичної події ми вже розпочали, щоб у нашій країні запанував довгоочікуваний мир і втілились в життя слова Тараса Шевченка «І на оновленій землі врага не буде супостата, а будуть син і буде мати, і будуть люди на землі»

Юрій Кобринський, Петро Коваль, Володимир Кухаренко

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X