Патріотичному вихованню ‒ постійна увага

03-12-2015 Переглядів: 421

Героїко-патріотичне виховання молодого покоління правоохоронців завжди було у центрі уваги ще в Київській вищій школі МВС СРСР, а згодом в Української академії внутрішніх справ (УАВС). І було тут кому займатися цією справою. Адже в колективі навчального закладу працювали люди, які пройшли бойове загартування в боях за Вітчизну, проявляючи в них мужність, відданість народу і державі, героїзм і патріотизм. Ці свої шляхетн і риси вони прищеплювали і своїм молодим вихованцям ‒ слухачам КВШ, а потім курсантам академії.

Героїко-патріотичне виховання велося як у межах навчального процесу ‒ при читанні відповідних курсів навчальних дисциплін та обов'язкових виховних годин, так і поза межами навчального процесу ‒ шляхом запрошення на зустрічі зі слухачами та курсантами героїв війни та ветеранів органів внутрішніх справ, які не працювали в КВШ, шляхом проведення зустрічей слухачів та курсантів з ветеранами війни ‒ працівниками КВШ та УАВС, шляхом запрошення учасників війни на культурно-масові заходи, приурочені до державних свят, під час яких ветерани війни виступали перед слухачами і курсантами зі спогадами про свою участь у війні.

І тут не можна не назвати імена наших ветеранів, які в КВШ, а потім в УАВС брали активну участь у героїко-патріотичному вихованні слухачів та курсантів. Серед них М.Ф. Бєлов, М.Г. Богатирьов, Г.І. Вікторов, Т.У. Воробейкова, О.С. Гордецький, В.Г. Іващенко, В.Я. Калініченко, В.В. Копєйчиков, А.О. Крикунов, О.М. Колосов, А.І. Комаров, А.А. Лукашенко, П.П. Михайленко, В.С. Назаров, П.М. Назаров, Б.Я. Ненаженко, В.М. Нєпримєров, Є.І. Нікітін, А.М. Носенко, К.С. Пічко, Л.С. Роговцев, А.Г. Сачкова, М.І. Тимофєєв, Б.І. Усенко та інші.

Коли 20 років тому в нашій академії утворилась ветеранська організація, Рада ветеранів на чолі з її головою Петром Петровичем Михайленком, у співпраці з керівництвом академії та її виховним підрозділом продовжили давню традицію залучення ветеранів до героїко-патріотичного виховання курсантів, а згодом ‒ і ліцеїстів та студентів академії. У ній активну участь узяли такі наші ветерани, як Ю.В. Александров, В.М. Артамонов, В.Д. Бабкін, С.М. Безрутченко, О.М. Болбот, Л.К. Бурка, К.І. Бурцев, В.П. Волик, М.В. Володько, В.К. Гіжевський, В.Я. Горбачевський, В.І. Грищенко, А.В. Гудзенко, В.П. Діденко, А.В. Довбня, В.І. Женунтій, В.С. Заяць, Р.А. Калюжний, О.Б. Камоцький, П.І. Коваль, П.П. Козлов, Л.М. Кононенко, В.І. Кривуша, С.М. Кутєпова, В.Д. Кухаренко, Б.К. Марченко, В.Г. Мосейчук, М.К. Павлівський, В.М. Пінчук, В.І. Пляшечук, П.С. Прибутько, В.В. Свистунов, Ф.С. Семченко, Т.Є. Серветник, І.С. Сергєєв, В.М. Синьов, О.Ю. Стародуб, С.В. Сторожев, С.Я. Фаренюк, Б.Ф. Чміль, Л.М. Шкуро, О.Ф. Штанько та інші.>

Ця робота тривала шляхом застосування тих форм, що використовувалися раніше, але до них додалася ще така, як підготовка і видання патріотичної літератури. І для цього велику роботу здійснив тодішній відповідальний секретар Ради ветеранів Олександр Степанович Гордецький. За його ініціативи та участі були підготовлені та видані такі книги, як «Перемога, що наблизила сьогодення» (1996 р.), в якій вміщені спогади наших ветеранів війни та розповіді про них, «Пам'ятаємо героїв Великої Вітчизняної» (2001 р.), де подано інформацію про всіх ветеранів війни ‒ учасників бойових дій та учасників війни, які працювали в академії за час її існування, «Минуле в нашій пам’яті (до 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні)» (2005 р.), в якій Олександр Степанович опублікував власні матеріали ‒ спогади та розповіді про ветеранів війни.

Цю традицію ми продовжили. Так, до 65-річчя Перемоги видали поетичний збірник «Рубіж пам'яті», в якій опубліковані вірші ветеранів та працівників академії на патріотичні теми, у 2011 році вийшов збірник «Витязі Перемоги». Того ж року вийшов перший збірник спогадів дітей війни «Говорять діти воєнного лихоліття». Другий випуск видано 2013 року. Готується третій випуск. Протягом 2013‒2015 років до 70-ліття Перемоги видано 12 збірок поезій на патріотичні теми, написаних нашими ветеранами, працівниками академії та членами їхніх сімей. Про історію появи цих книжок докладно розповів у своїй доповіді голова Ради ветеранів Ю.Г. Кобринський.

Ще одним напрямом героїко-патріотичного виховання курсантів, студентів, ліцеїстів стало проведення їх зустрічей з ветеранами, участь у презентаціях книг наших ветеранів, читацьких конференціях по цих книжках, що відбуваються щорічно на Лютізькому плацдармі у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році». Про це теж докладно розповів Ю.Г. Кобринський.

Активними учасниками заходів на Лютізькому плацдармі були В.М. Артамонов, Л.К. Бурка, В.П. Волик, М.В. Володько, В.К. Гіжевський, А.В. Довбня, М.А. Зубань, Ю.Г. Кобринський, П.І. Коваль, Л.М. Кононенко, С.М. Кутєпова, В.Д. Кухаренко, А.А. Лукашенко, Б.К. Марченко, В.М. Пінчук, А.Г. Сачкова, М.Й. Сидоренко, Ю.І. Солод, О.Ю. Стародуб, С.В. Сторожев. До участі у цих заходах залучалися й діти наших ветеранів ‒ учасників війни О.Б. Камоцький, В.С. Стеблін, К.С. Тельшевський.

Хорошу справу зробили ветерани навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки, психологічної служби та Національної гвардії України, за участю яких видано навчально-методичний посібник «Патріотичне виховання молоді» (за загальною редакцією В.І. Кривуші, Д.О. Ніколенко та Т.В. Остафійчук). Це видання є добрим помі чником для всіх, хто веде роботу з героїко-патріотичного виховання курсантів, ліцеїстів і студентів, у тому числі й для наших ветеранів. Тим паче, що ми маємо взяти активну участь у реалізації стрвтегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016‒2020 роки, об'явлену Указом Президента України від 13 жовтня 2015 р.

Анатолій Довбня

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X