Знайомство з роботою Єдиного реєстру досудових розслідувань
05-03-2018 Переглядів: 938Потреби правоохоронної та правозахисної діяльності обумовлюють значний ступінь практичної спрямованості освітнього процесу. У цьому напрямі кафедрою кримінального процесу продовжується практика запрошення практичних працівників для участі у здійсненні освітнього процесу зі здобувачами ступеня вищої освіти.
Так, викладачем кафедри Станіславом Свириденком спільно зі старшим слідчим слідчого відділу Дарницького управління поліції ГУНП в м. Києві Дмитром Кириченком зі здобувачами ступеня вищої освіти магістра денної форми навчання за спеціальністю «Право» на базі ННІ № 3 академії проведено семінарське заняття з навчальної дисципліни «Організація взаємодії підрозділів під час проведення досудового розслідування» на тему: «Взаємодія підрозділів в стадії досудового розслідування». Метою заняття було створення умов практичного застосування теоретичних знань, навичок та вмінь і надання можливості здобувачам побачити результативність своєї роботи.
Під час проведення заняття на основі аналізу даних слідчої практики були розглянуті питання щодо функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) - електронної бази даних, створеної за допомогою автоматизованої системи, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про кримінальні правопорушення та хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях. ЄРДР запрацював одночасно з надбанням чинності Кримінального процесуального кодексу України - 20 листопада 2012 року. Реєстр утворено та ведеться відповідно до вимог КПК України з метою забезпечення єдиного обліку кримінальних правопорушень та прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження; оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування; аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі.
Особливу увагу Дмитро Кириченко акцентував на таких питаннях, як основні засади ведення ЄРДР; порядок та строки внесення відомостей до Реєстру; надання відомостей з Реєстру; порядок внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Реєстру; облік кримінальних правопорушень та кримінальних проваджень; облік наслідків досудового розслідування кримінальних правопорушень, результатів відшкодування матеріальних збитків та вилучення предметів злочинної діяльності; облік осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та які підозрюються у їх вчиненні; особливості обліку відомостей про кримінальні правопорушення минулих років і таких, які обліковуються в органах досудового розслідування, а також осіб у цих провадженнях; порядок розрахунку показників, пов’язаних з результатами розслідування і розкриття кримінальних правопорушень; редагування відомостей Реєстру; доступ та захист відомостей, внесених до Реєстру.
Участь фахівця зі слідчого підрозділу під час проведення заняття викликала жваву дискусію та цікаві запитання.
Таким чином, практична складова освітнього процесу в академії загалом, і кафедри кримінального процесу зокрема, є домінуючою. Організація ефективної практичної підготовки дає можливість сформувати навички застосування теоретичних знань у практичній площині й допомогти майбутнім правоохоронцям здійснювати свою повсякденну професійну діяльність на належному рівні.
Кафедра кримінального процесу
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91