Злочини в міжнародному кримінальному праві

20-03-2025 Переглядів: 144

1 січня 2025 року Україна стала 125-ю повноправною державою – учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, до юрисдикції якого належать найтяжчі міжнародні злочини, зокрема геноцид, злочини агресії, воєнні злочини та злочини проти людяності. Які права отримала Україна як учасниця цього договору та які зобов’язання? Ці питання обговорювали слухачі магістратури в межах курсу «Міжнародне кримінальне право» спільно з юристом ГО «Інститут масової інформації», доцентом кафедри кримінального права Іриною Ткаченко.

  Злочини в міжнародному кримінальному праві

Слухачів поінформували про ознаки й види міжнародних злочинів, історію створення МКС та окремі вироки трибуналів. Також висвітлено питання російської пропаганди війни та геноциду, методів фіксації таких дій, їх кваліфікації щодо чинного законодавства та притягнення до відповідальності за такі дії винних осіб.

  Злочини в міжнародному кримінальному праві

Під час заняття проаналізували визначення та ознаки злочинів геноциду, злочинів агресії, воєнних злочинів і злочинів проти людяності, зосередили увагу на основних принципах міжнародного кримінального права й деяких положеннях Римського статуту.

Учасники дійшли одностайної думки про те, що правильна та своєчасна кваліфікація цих злочинів і притягнення до відповідальності винних осіб є найвагомішими гарантіями стабільності й безпеки людства, дотримання міжнародного правопорядку.

  Злочини в міжнародному кримінальному праві

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X