Вшановуємо тих, хто захищав нас від біди, - значить робимо добро
11-12-2014 Переглядів: 193Атомна електростанція. Чорнобиль. Потерпілі. Ліквідатори. Саркофаг. Кожне із названих слів несе в собі сумні спогади квітня 1986 року та глибоку тривогу за майбутнє не тільки України, але й Європи та західної частини Азії.
Лихо, яке сталося 28 років тому, щоразу нагадує про нищівну силу й небезпеку «мирного атому». Важко уявити собі на скільки близько від неймовірної радості, від яскравого світла електричної лампочки до жаху від ядерного спалаху та можливої людської катастрофи.
Минуло уже більше чверті століття, але і досі невідома правда про причини Чорнобильської трагедії. Чи це чиясь непрофесійність, чи це диверсія? Зрозуміло одне - без людського фактора ця біда не прийшла б до нас. Чому ми повинні про це згадувати не тільки сьогодні, але й завжди пам’ятати? Найперше, щоб подібне ніколи не повторилося. По-друге, кожен з нас щоденно має пам’ятати, що від наших професійних чи непрофесійних дій, слів залежить доля людини, а може й не тільки однієї.
Вдев’яте, після Указу Президента України, 14 лютого, в нашій державі вшановуються учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Завдяки героїзму пожежників, мужності та професіоналізму енергетиків, інженерів, будівельників, медиків, працівників правоохоронних органів, військових та спеціалістів інших галузей в надзвичайно короткий термін, за 8 місяців, було не тільки приборкано «мирний атом», але й збудовано захисний саркофаг. Весь світ заспокоївся, то була перемога над невидимим ворогом.
Нині в Національній академії внутрішніх справ працює 57 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Варто наголосити, що керівництво навчального закладу постійно піклується про соціальний захист чорнобильців. Жодному з нас не було відмовлено у працевлаштуванні, кожному незахищеному, при необхідності, надається посильна, матеріальна та правова допомога.
У свою чергу, чорнобильці, окрім сумлінного виконання посадових обов’язків, беруть активну участь у виховному процесі перемінного складу академії. У своїх виступах на курсах, в навчальних групах ветерани-чорнобильці зосереджують свою увагу на вихованні у молодого покоління, насамперед, патріотизму, мужності, любові до України.
Вшановуючи сьогодні кожного учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, котрий працює в нашому колективі і який знаходиться на заслуженому відпочинку, хочу побажати всім Вам, дорогі побратими, здоров’я і оптимізму.
У той же час сьогодні не можна не згадати 26 колишніх наших співробітників, які померли через хвороби, пов’язані з впливом радіації. Це:
Артамонов Віталій, Артемов Віктор, Белоусько Василь, Бобровський Анатолій, Бовсуновська Світлана, Вакко Ілля, Войцехівський Станіслав, Євтушенко Леонід, Єськов Анатолій, Захаров Віталій, Здрилько Микола, Корченко Володимир, Кондратьєв Ярослав, Козій Микола, Кушнір Олександр, Кудінов Віктор, Лисюченко Володимир, Мельников Микола, Мінченко Анатолій, Мовчан Анатолій, Поповічев Микола, Рева Микола, Соколовський Євген, Суворін Костянтин, Тищенко Петро, Чумак Микола. Вічна їм пам'ять!
Віддаючи належну шану ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, усі ми живемо сьогоденням. Нікуди правди діти – в Україні сьогодні війна. У квітні 1986 року ми, чорнобильці, воювали з невидимим ворогом «мирним атомом», а сьогодні «старший брат» по колишній «Родине» прийшов і хоче диктувати нам у якій країні мають жити українці. Тому кращі сини і дочки добровільно пішли на схід відстоювати незалежність нашої Батьківщини. Колектив академії практично з перших днів проведення АТО активно долучився до цієї операції. Співробітники НАВС стали до лав добровільного батальйону «Миротворець», який був створений у структурі ГУ МВС України в Київській області та проходив підготовку на базі нашого навчального закладу. І що надзвичайно приємно нам, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що серед них були не тільки молоді козаки-офіцери, полковник міліції Микола Щербаков та підполковник міліції Сергій Федун, але й наш герой-чорнобилець полковник міліції Всеволод Стеблюк. Він, виконуючи Присягу працівника міліції і Клятву Гіпократа, ризикуючи своїм здоров’ям, рятував людей у 1986 році в екстремальних умовах, а в вересні-жовтні в зоні АТО.
Керівництво академії робить усе можливе, щоб забезпечити батальйон «Миротворець» необхідним одягом, озброєнням, технікою. За ініціативи ректора академії на кошти, зібрані співробітниками вишу, було закуплено тепловізор та іншу необхідну військову техніку. Курсантами академії здано більше 300 літрів крові для лікування поранених бійців АТО.
Чорнобильці НАВС по-батьківськи цінять героїзм і патріотизм учасників АТО, які захищають суверенітет та територіальну цілісність України. Вони в знак подяки та солідарності вирішили зібрати кошти та передати їх бійцям, які лікуються у госпіталі. Недавно прочитав хороший вислів: «Найбільший прояв зла – коли добрі люди перестануть щось робити й опустять руки», тому, якщо українці об’єднаються і будуть робити шляхетні справи, - ми обов’язково переможемо.
Слава Україні!
Володимир Заяць,
голова ради Асоціації «Чорнобиль» НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91