Важливі форми патріотичного виховання

23-08-2017 Переглядів: 102

Указ Президента України “Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки” накладає особливу відповідальність на ветеранські організації, стимулює їх до пошуку нових форм роботи у патріотичному вихованні молоді.

В останні роки Рада ветеранів нашого навчального закладу вишукує нові, цікаві і ефективні форми національно-патріотичного виховання молоді.

Це і традиційні зустрічі з ветеранами Другої світової війни на колишньому Лютізькому плацдармі напередодні Дня Великої Перемоги над нацизмом у Європі з відвідуванням Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” і читацькі конференції по спогадах ветеранів і дітей війни. Так, в Національній академії внутрішніх справ видані спогади майже всіх учасників війни, а до 70-річчя Великої Перемоги вийшли два випуски книги “Говорять діти воєнного лихоліття”, презентація яких відбулася в усіх навчальних підрозділах академії. Цікаво, що на читацьких конференціях висловлюються не тільки враження від прочитаного, а й розповідають про участь у битві з фашизмом своїх дідів та прадідів, а це головне – бо патріотичне виховання повинно починатися із сім’ї.

Важливі форми патріотичного виховання фото 1

Ця патріотична акція проводиться разом з ветеранською організацією Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (голова ветеранської організації, доцент М.З. Кот).

Виходячи з вимог Указу Президента України від 30.03.2016 року, Комісія в справах молоді КМОВ стала більше уваги приділяти розвитку волонтерського руху серед молоді. Цьому питанню були присвячені засідання круглого столу, в якому взяли участь представники волонтерських організацій Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Національної академії внутрішніх справ, Університету економіки і права «Крок», Університету права, фінансів та міжнародної торгівлі.

Учасники цього заходу відвідали Музей МВС України, що в подальшому сприяло розкриттю можливостей відомчого музею у патріотичному вихованні молоді. Це надзвичайно важливо особливо у час, коли на Сході йде війна. Тому члени Ради ветеранів зацікавлені, щоб якомога більше молоді відвідували цей музей.

Тільки за останній час музеї МВС України побували учні столичних шкіл №№ 170, 177, 229, 277, вихованці юридичного ліцею ім. Ярослава Кондратьєва та військового ліцею ім. Івана Богуна, учні гімназії «Інтелект», студенти Київського національного університету культури, Київського інституту бізнесу і права, Університету будівництва та архітектури, Інституту фіскальної служби, представники військових кафедр багатьох вишів, члени Клубу майбутніх адвокатів, юридичних клінік, учасники різних круглих столів і конференцій з питань боротьби зі злочинністю.

Музей функціонує з 2004 року і з кожним роком відвідувачів стає все більше. Цікаво для всіх, а особливо для майбутніх юристів, експозиції про особливості функціонування правоохоронної системи України, її історія та сучасність. Представлені експонати музею справляють неабияке враження на відвідувачів. Адже молодь отримує можливість особисто, на підставі документів та архівних матеріалів, прослідкувати шлях становлення української поліції, на власні очі побачити колекції нагород, холодної та вогнепальної зброї, форменного одягу поліції країн світу.

Окрім цього, студенти-правники мають можливість ознайомитися з історією участі українських правоохоронців у світовому миротворчому русі, який у цьому році відмічає своє 25-річчя.

Важливі форми патріотичного виховання фото 1

Особливі емоції та інтерес у відвідувачів викликає зал, присвячений участі підрозділів МВС України в антитерористичній операції. Адже представлені експонати – з місць трагічних подій на буремному Сході, свідком чого є кожен з нас.

У залі представлено особисті речі працівників МВС - учасників АТО: браслети-обереги, формений одяг, бронежилети, каски. Зібрані матеріали про загиблих з усіх областей нашої держави, служб і підрозділів МВС України, різного віку та звань – від рядового до генерала. А поруч представлені речі, віднайдені в найгарячіших точках буремного Сходу – Зеленопіллі, Іловайську, Дебальцево. Прострелений бронежилет, побиті каски, обгорілий військовий квиток, зачитаний молитовник – німі свідки страшних подій. Особлива увага присвячена діяльності батальйону «Миротворець», що був сформований на базі академії.

Створення цієї виставки стало можливим й завдяки допомозі працівників окремих батальйонів й інших підрозділів МВС України та волонтерів, які привозили експонати із зони бойових дій.

Приємно, що в проведенні екскурсій часто беруть участь ветерани органів внутрішніх справ.

Музей МВС України, який розташований на території Національної академії внутрішніх справ, став дійсно центром патріотичного виховання молоді.

І не даремно нещодавно за поданням Ради ветеранів академії колектив музею відзначено Подякою Українського товариства охорони пам’яток історії та культури за багаторічну самовіддану діяльність та високу громадянську позицію у справі охорони культурної спадщини України.

Юрій Кобринський, Голова Ради ветеранів НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X