Упровадження в практику столичного досвіду превентивної комунікації
27-03-2019 Переглядів: 96525 березня 2019 року до слухачів інституту підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації НАВС працівників підрозділів превентивної комунікації Національної поліції України – знову завітала начальник відділу превентивної комунікації ГУ НП у м. Києві Вікторія Анатоліївна Азарова.
На етапі створення в структурі Національної поліції України нових превентивних підрозділів, що вповні відповідає ключовим «реформаторським» засадам визначення основного напряму її діяльності, обмін багатим досвідом супроводження масових публічних заходів має особливе значення, адже фактично найбільше їх відбувається саме в столиці. Також Вікторія Анатоліївна останніми роками плідно співпрацювала з європейськими колегами-правоохоронцями, вивчаючи досвід діяльності поліції «Діалогу» Норвегії, Швеції, Данії, Чеської Республіки та інших європейських країн. З огляду на це, а також з урахуванням значного професійного запиту аудиторії на нові знання, інформаційна насиченість заняття, без перебільшення, «побила» всі рекорди. У форматі діалогу було розглянуто значний перелік питань, які визначають ефективність превентивної комунікації під час проведення мирних зібрань різного характеру, а саме: основні засади ведення ефективного діалогу сприяння, володіння інформацією, комунікація, диференційований підхід, критерії ефективної комунікації (вербальної та невербальної), оцінку загроз та ризиків, засоби комунікативної взаємодії, а також особливості взаємодії поліції превентивної комунікації з іншими підрозділами поліції на підготовчому та основному етапі проведення масових заходів. Окремо було закцентовано на способах та прийомах ведення активної політики передбачуваності (правило «без несподіванок»), яка є основою комунікації поліції з організаторами зборів та іншими зацікавленими сторонами, що допомагає формувати та підтримувати довіру на всіх етапах зібрань.
Цікавою виявилася дискусія з приводу можливості запровадження у вітчизняну практику діяльності поліції щодо забезпечення публічного порядку та безпеки під час масових заходів так званої «скандинавської моделі», застосування якої виявилося виправданим у таких країнах, як Швеція, Фінляндія, Данія, Норвегія та ін., та передбачає, зокрема, переконання громадян у тому, що запобігання злочинності відбувається в їхніх інтересах з метою захисту того середовища, в якому вони живуть. Для зазначеної моделі характерно, що чільне місце серед обов’язків, узятих на себе державою, посідає забезпечення безпеки громадян, створення в них почуття захищеності.
Органічним продовженням розгляду теоретичних питань став перегляд відеозаписів резонансних масових заходів, які останнім часом відбувалися в Києві, та ретельний аналіз і оцінка дій працівників поліції превентивної комунікації із забезпечення цих заходів.
Наприкінці зустрічі Вікторія Анатоліївна надала присутнім методичні матеріали, окреслила перспективи подальшої співпраці.
Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91