«Розвиток поліції діалогу в Україні»
12-11-2018 Переглядів: 534Саме за такою назвою 7-8 листопада за підтримки Консультативної Місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні у приміщенні «Українського дому» пройшла конференція, присвячена практичній співпраці поліції діалогу та командирів операційного рівня Національної поліції України під час забезпечення публічної безпеки та порядку.
На заході були презентовані приклади кращих практик застосування поліції діалогу під час масових заходів, зокрема, у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській, Хмельницькій областях та у Києві. Також свій досвід та результати діяльності поліції діалогу в Королівстві Данії і в Королівстві Швеції презентували європейські колеги, акцентувавши увагу на чотирьох принципах забезпечення правопорядку: знання, сприяння, комунікація і диференціація.
Науково-педагогічні працівники Національної академії внутрішніх справ завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки Каверін О.В., завідувач кафедри теорії держави та права Завальний А.М., викладач циклу спеціальних дисциплін КЦППП «Академія поліції» (м. Київ) Далібожек О.В. прийняли активну участь в обговоренні кращих практик застосування поліції діалогу під час масових заходів в Україні, а набуті знання та досвід передаватимуть майбутнім правоохоронцям.
За підсумками спільної дводенної роботи зроблено висновки, що поліція діалогу – це не панацея від усіх проблем і було б наївно вважати, що поліція діалогу може самостійно забезпечити публічний порядок при проведенні мирних зібрань, але той же практичний дослід підтверджує тезу «діалог – це найкращій інструмент». Переосмислення результатів діяльності поліції діалогу в Україні дозволяє виокремити подальші напрями її розвитку та вдосконалення, зокрема є нагальна потреба в:
– затвердженні положення «Про поліцію діалогу» з обов’язковим визначенням, типових посадових інструкцій (функціональних обов’язків) працівників, затвердження їх однострою та технічного оснащення з врахуванням специфіки завдань та функцій діяльності;
– затвердженні штатного розпису підрозділу з обов’язковим передбаченням створення аналітичного відділення;
– розробці типових алгоритмів дій співробітників поліції діалогу в залежності від цільового спрямування масового заходу;
– якісному відборі персоналу з подальшим навчанням та підвищенням кваліфікації на базі Національної академії внутрішніх справ.
Андрій Завальний, завідувач кафедри теорії держави та права
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91