Робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко

15-12-2020 Переглядів: 716

Минулого тижня відбулася робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко щодо презентації результатів аналізу наявних інструментів і форм упровадження гендерного компонента в різних напрямах діяльності закладів вищої освіти, що знаходяться у сфері управління МВС.

«Такий аналіз здійснено вперше в закладах освіти органів системи МВС. Його результати засвідчили, що їхнє керівництво цілком готове до змін, які вже впроваджують, прагне виховувати фахівців на засадах рівності, недискримінації та поваги до прав людини, спрямоване надалі спільними зусиллями рухатися на шляху формування гендерної політики у своїх відомствах», – зазначила заступник Міністра.

Робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко

Участь у нараді взяли всі заклади вищої освіти системи МВС. Національну академію внутрішніх справ представляли перший проректор, доктор юридичних наук, професор полковник поліції Станіслав Гусарєв і помічник ректора з гендерних питань, кандидат юридичних наук, доцент Валентина Лук’янець. У своєму виступі Станіслав Гусарєв зауважив, що питання гендерної рівності, гендерного паритету та гендерної культури вийшло сьогодні на рівень найважливіших державних завдань, набуло офіційного статусу й суттєво впливає на пріоритетні завдання національної системи освіти. Як наслідок – відбувається активне переосмислення та пошук шляхів інтеграції нового гендерного компонента в зміст національної освіти, передусім – вищої школи, зокрема ЗВО сектору безпеки.

Робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко

На зустрічі було відзначено позитивні результати ЗВО щодо впровадження гендерного компонента, рекомендовано розглянути питання створення окремих дисциплін або програм у межах загальних навчальних дисциплін чи спеціалізованих курсів з гендерної тематики й провести заходи з обміну досвідом з тими закладами, які вже розробили та впровадили навчальні дисципліни/програми/курси з цієї тематики.

Експерти визначили, що ЗВО системи МВС мають інституційну спроможність, затверджені плани заходів з гендерної політики, а також розроблені механізми для захисту потерпілих осіб від виявів дискримінації та сексуальних домагань на робочому місці. Також створено центри гендерної освіти, проаналізовано понад 70 навчальних дисциплін, до яких додано гендерний компонент, і підготовлено й запущено три онлайн курси з гендерної тематики.

Робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко

Учасники наради високо оцінили досвід Національної академії внутрішніх справ у питаннях забезпечення гендерної рівності. Зокрема, на базі вишу діють курси підвищення кваліфікації, орієнтовані на значну кількість різноманітних категорій працівників як у межах системи МВС, так і поза нею. Курси передбачають гендерний компонент і спрямовані не лише на підвищення суто професійної кваліфікації, а й на формування та/або закріплення гендерних цінностей.Також акцентовано увагу на науково-дослідній роботі в академії, яку здійснюють як слухачі ад’юнктури/аспірантури й докторантури, так і науково-дослідні лабораторії (наприклад, наукове дослідження «Розуміння маскулінності в секторі безпеки та оборони в Україні», здійснене спільно з «ООН-Жінки» в Україні).

Робоча нарада під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко

Валентина Лук’янець, помічник ректора з гендерних питань

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X