Реагування поліції на радіологічні та ядерні загрози: практичні аспекти діяльності в умовах воєнного стану
10-04-2025 Переглядів: 96У навчально-науковому інституті післядипломної освіти відбулося бінарне лекційне заняття «Алгоритм реагування поліцейських підрозділів “Служба освітньої безпеки” у випадку надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, радіаційних аварій і радіаційного забруднення місцевості». Заняття провели старший викладач кафедри тактичної підготовки ННІПД Богдан Ліщук і в.о. ученого секретаря, завідувач лабораторії Інституту проблем безпеки АЕС НАН України Костянтин Сімейко.
Під час теоретичної частини слухачі ознайомилися з поняттям радіоактивності, видами іонізуючого випромінювання та методами реагування на інциденти з джерелами іонізуючого випромінювання. Увагу зосередили на використанні технічних засобів для проведення радіаційної розвідки, порядку застосування засобів індивідуального захисту та дозиметричному контролі на місці виявлення джерела випромінювання.
Розглянули імплементацію в освітній процес закладів вищої освіти курсу «Реагування поліції на неправомірні дії, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання, під час їх використання, зберігання або транспортування», розробленого в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні».
Практична частина заняття передбачала моделювання ситуацій щодо дій поліцейських у разі виявлення джерел іонізуючого випромінювання та радіоактивних матеріалів. Костянтин Сімейко ознайомив слухачів з можливими ризиками та загрозами радіаційних аварій, зокрема обстрілами російськими військами Запорізької АЕС та пошкодженням укриття 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС унаслідок влучання безпілотника.
Богдан Ліщук поділився власним досвідом участі в навчаннях сил і засобів ГУНП в Запорізькій області щодо заходів захисту населення та евакуації в разі радіаційної аварії на Запорізькій АЕС, спричиненої збройною агресією рф проти України.
Заняття сприяло підвищенню рівня підготовки поліцейських до реагування на радіологічні та ядерні загрози, забезпеченню особистої безпеки та використанню спеціального обладнання для виявлення джерел іонізуючого випромінювання на місці події.
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91