Обговорення подальших кроків удосконалення роботи Верховної Ради України

22-04-2016 Переглядів: 154

За участі керівництва Апарату Верховної Ради, народних депутатів України восьмого та попередніх скликань, представників структурних підрозділів Апарату та наукових співробітників НАВС відбулося засідання круглого столу на тему: "Удосконалення роботи Верховної Ради України: європейські стандарти та шляхи забезпечення довіри суспільства до українського парламенту".

Ініціаторами проведення заходу виступили Інститут законодавства Верховної Ради України та Представництва Фонду Фрідріха Наумана.

Актуальна дискусія розпочалася із вступного слова заступника Керівника Апарату Володимира Бондаренка, який зазначив, що в процесі вдосконалення парламенту важливо враховувати вітчизняний та кращий закордонний досвід. Особливої значущості та уваги це питання набуло після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З доповідями виступили голова підкомітету з питань депутатської етики Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України Михайло Папієв, директор Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко, науковий консультант Інституту законодавства Верховної Ради України Алла Погорєлова, науковий співробітник відділу організації науково-дослідної роботи Мирослав Дурдинець, а в обговоренні взяли участь народні депутати попередніх скликань – розробники регламенту, за яким має працювати сучасний парламент.

Обговорення подальших кроків удосконалення роботи Верховної Ради України

У своїй доповіді представник нашої академії зауважив, що важливими чинниками удосконалення роботи законодавчого органу є:

1. Чітке, повне та неухильне дотримання парламентарями Конституції України, законів України «Про Регламент Верховної Ради України», «Про комітети Верховної Ради України», «Про статус народного депутата України» та інших законів, що регулюють діяльність парламентарів. Адже народні обранці є обличчям народу та повинні бути бездоганні з точки зору права та моралі;

2. Узгодити норми Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», які не відповідають чинній Конституції України. Зокрема, йдеться про зміну регламенту відповідно до принципів парламентсько-президентської форми правління;

3. Запровадити імперативний мандат для депутата Верховної Ради України. Територіальна громада повинна мати можливість контролювати роботу свого обранця і у разі неналежного виконання делегованих йому повноважень, відкликати та провести повторні вибори на своєму окрузі.

Таким чином, науковий співробітник НАВС провів апробацію свого дисертаційного дослідження, яке пов’язане із діяльністю інституту парламентаризму.

Під час підбиття підсумків заходу було висловлено основну думку щодо напрацювання рекомендацій за результатами роботи круглого столу та їх надання на розгляд Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

Обговорення подальших кроків удосконалення роботи Верховної Ради України

Відділ організації науково-дослідної роботи НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X