Новелізація кримінального права України

02-12-2019 Переглядів: 1297

За такою назвою 27–29 листопада в м. Харкові пройшла Осіння школа для викладачів кримінального права – курс підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Новелізація кримінального права України

До заходу, проведеного за сприяння Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні в межах проекту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини», за підсумками конкурсного добору було запрошено фахівців Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Одеського національного університету імені Іллі Мєчнікова, Таврійського національного університету імені Володимира Вернадського, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Тернопільського національного економічного університету, Українського католицького університету, Івано-Франківського університету права імені Короля Данила, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Східноєвропейського університету економіки та менеджменту, Дніпропетровського, Львівського та Одеського державних університетів внутрішніх справ. Національну академію внутрішніх справ представляв доцент кафедри кримінального права підполковник поліції Михайло Акімов.

Новелізація кримінального права України

Відкриваючи Осінню школу, з вітальним словом до учасників звернувся ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік НАПрН України, Герой України Василь Тацій. Наголосивши, що підвищення кваліфікації викладачів кримінального права проводять в Україні вже вп’яте (і втретє поспіль у Харкові), він зауважив, що на кримінальне законодавство найближчим часом очікують істотні зміни. Зокрема, серед майбутніх новел – нормативне закріплення поняття злочину відповідно до кращих міжнародних практик і в контексті людиноцентричного підходу, скорочення видів кримінальних покарань (до трьох) тощо. Викладачі повинні бути добре ознайомлені із цими змінами, щоб мати змогу адаптувати навчальні програми, матеріали всіх видів занять і формувати в здобувачів вищої освіти відповідні знання й уміння.

Новелізація кримінального права України

Заняття в Осінній школі було організовано у форматі лекцій-дискусій, які проводили знані вчені-криміналісти – професори Юрій Баулін (академік НАПрН України, суддя Конституційного Суду України у відставці), Вячеслав Навроцький (член-кореспондент НАПрН України), Микола Хавронюк (член правління Центру політико-правових реформ), доценти Олексій Горох (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), Юрій Пономаренко й Олена Харитонова (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого).

Новелізація кримінального права України

До обговорення слухачам запропонували такі теми:

• концептуальні засади реформування кримінального законодавства;

• злочин і проступок: питання визначення і законодавчого закріплення;

• покарання та інші правові засоби реагування на злочин і проступок;

• проблеми закріплення в кримінальному законодавстві правил його застосування;

• основні положення Особливої частини майбутнього кримінального закону;

• нові методологічні підходи до викладання кримінального права.

Новелізація кримінального права України

У межах цьогорічної всесвітньої кампанії «16 днів активізму проти гендерно обумовленого насильства» увагу було акцентовано на темі протидії цього виду злочинам.

Новелізація кримінального права України

Лекції-дискусії підсумовували сесіями запитань-відповідей, зацікавленою, подеколи – навіть гострою полемікою. Слухачі максимально повно використали можливість поспілкуватися з викладачами школи – членами Робочої групи з питань правової реформи, розробниками проекту нового Кримінального кодексу України, аби долучитися до оновлення вітчизняного законодавства про кримінальну відповідальність і спільно визначити шляхи інтеграції цих змін у свою діяльність.

За результатами роботи заходу учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Новелізація кримінального права України

Участь в Осінній школі – це унікальна нагода обмінятися педагогічним досвідом, обговорити актуальні проблеми кримінального права і кримінального закону для подальшого використання здобутих знань й умінь в освітньому процесі та науково-дослідній діяльності.

Кафедра кримінального права

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Приймальна комісія:

Приймальна комісія

+ 38 (044) 520-06-66
+ 38 (096) 011-73-67
+ 38 (068) 354-42-54

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X