Філософська ревізія феміністичних студій на міжнародній науковій конференції
01-06-2020 Переглядів: 60429–30 травня кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії права та юридичної логіки НАВС Ганна Петрова взяла участь у науковому заході «Магістралі та маргінеси» – ХIV Міжнародній науковій конференції «Філософія. Нове покоління», яку щорічно проводить Києво-Могилянська академія.
Дискурс щодо ролі філософії та філософа в сучасному світі, переосмислення філософських ідей, течій і канону був представлений на науковому зібранні такими доповідями: «Філософія в магістралі інформаційного суспільства» (О. Грудка), «Філософія на межі: як це бачить маргінал» (О. Кобилинський), «Роль та задачі філософа в науці» (О. Тарасов), «Маргіналізація постаті філософа в сучасному світі» (Є. Борисенко), «Філософський шібболет: падіння і злет психологізму» (В. Чорний), «Celebrating diversity: до питання про можливість моральної легітимації сучасної політики «позитивної дискримінації» (М. Семенов) та ін.
Ганна Петрова виступила на міжнародному форумі з доповіддю «Ревізії філософського канону: під впливом постколоніальних і феміністичних студій». Доповідачка зосередила увагу на потребі закріплення в сучасному філософському дискурсі базових етико-правових ідей, що позначають концепт добровільно укладеної конвенції соціальної рівноваги. Вихідні базові передумови реалізації рівноваги – толерантність, неупередженість, недискримінація.
Інтелектуальні розмежування з бінарних позицій: «митрополія – колонія», «фемінне – маскулінне» – завдають більше шкоди у формуванні цілісного мультикультурного смислового простору, ніж користі для конструювання й осмислення сучасних «відкритих суспільств»; вони є яскравим маркером «закритості», консервативності системи мислення; збіднюють і вихолощують мислиму цілісність соціального буття. Відкриття та розвиток, підтримка постколоніальних і феміністичних студій («жіночі історії», «жіночі голоси») виявляються як унікальна суб’єктивна історія переживання та розуміння шляхом промовляння й артикуляції досвіду. Сучасні тенденції культури гендеру – це рух від деконструкції до самореабілітації, повноти й багатогранності соціального буття.
Філософське осмислення інтегрування гендерного компоненту в систему освіти й підвищення кваліфікації сприятиме подоланню гендерних стереотипів, розширенню представництва жінок на управлінських посадах, формуванню інституційної гендерної культури та гендерно чутливого середовища, протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації в українському суспільстві, секторі безпеки, на поліцейській службі.
Детальнішу інформацію про науковий захід «Philosophy The New Generation» можна переглянути за такими посиланнями:
Кафедра філософії права та юридичної логіки НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91