День вишиванки: історія, традиції, сьогодення
21-05-2021 Переглядів: 423Вишиванка символізує любов, добро, сім’ю, вірність, батьківщину, добробут, процвітання, є оберегом кожного українця та несе сильний емоційний заряд. Встановлено, що прародителями вишивки були скіфи. За свідченнями давньогрецького історика Геродота, свій одяг скіфи оздоблювали цікавими візерунками, про що свідчать знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст. Першу школу вишивки в Київській Русі заснувала в ХІ ст. Анна, сестра Володимира Мономаха. У школі опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом. Українці знають понад сотню технік виконання вишивки (хрестиком і гладдю, мережка, бігунок тощо).
День вишиванки традиційно святкують у третій четвер травня. 20 травня доценти кафедри правничої лінгвістики НАВС Анжела Красницька та Світлана Юлдашева і старший викладач Галина Ознамець, залучивши на комунікативній платформі Zoom здобувачів вищої освіти 1-го та 2-го курсів ННІ № 1 і 3, провели тематичну бесіду «Вишиванка як закодоване минуле та символ світлого майбутнього».
Тож нехай усі орнаменти, які є на нашому національному одязі, несуть тільки любов, добробут і мир, а вишиванка як символ приналежності до роду завжди єднає нас, додає сил і віри в перемогу!
Кафедра правничої лінгвістики НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91