Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності

26-06-2020 Переглядів: 965

За такою назвою відбувся круглий стіл на базі Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) НАВС, організований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін. Засідання відбувалося в онлайн форматі на платформі «Zoom Meeting» та об’єднало теоретиків і практиків з гендерної проблематики. Тема гендерної рівності та недопущення виявів дискримінації є надзвичайно актуальною для суспільства, фахівців у галузі права, здобувачів – майбутніх працівників органів Національної поліції України.

Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності

Пленарне засідання розпочалося доповіддю помічника начальника ГУНП в Івано-Франківській області Івана Кріцака, який проаналізував історичний аспект формування феномену «гендер». Регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода схарактеризувала основні аспекти дотримання недискримінації та гендерної рівності в роботі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності

Інші учасники у своїх виступах висвітлили низку проблемних питань, зокрема: гендерний аспект особливостей відбування покарання в місцях позбавлення волі (Юлія Дзева, начальниця відділу по контролю за виконанням судових рішень Івано-Франківської установи виконання покарань); правові основи гендерної рівності (Людмила Андрусів, професорка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) НАВС); гендерні стереотипи як різновид соціальних стереотипів (Олександра Пташник-Середюк, доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) НАВС).

Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності

Учасники круглого столу дійшли висновку, що становлення сучасного демократичного суспільства передбачає забезпечення рівних можливостей для самореалізації особи незалежно від її статі, віку, національності чи соціального походження, тобто недопущення будь-якої дискримінації та розрізнення. Саме тому формування гендерної соціально-економічної культури в суспільстві, поширення гендерних знань, реалізація ідей гендерної рівності сприяють ефективному використанню потенціалу як чоловіків, так і жінок, а отже, розширенню можливостей людського розвитку.

Реалізація гендерної політики в правоохоронній діяльності

Прикарпатський факультет (м. Івано-Франківськ) НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X