Паритетна демократія і гендерна рівність як орієнтири європейського майбутнього України

30-06-2020 Переглядів: 1872

25 червня відбулося чергове засідання методологічного семінару Національної академії внутрішніх справ за темою «Паритетна демократія і гендерна рівність: проблеми розуміння, співвідношення та реалізації».

Паритетна демократія і гендерна рівність як орієнтири європейського майбутнього України

Тема семінару об’єднала зацікавлених науково-педагогічних працівників кафедр філософії права та юридичної логіки (організатор заходу), конституційного права та прав людини, теорії держави та права, юридичної психології. Засідання передбачало обговорення річної роботи кафедр щодо наукового розроблення гендерної проблематики в контексті гендерної державної стратегії європейського розвитку. На засіданні з доповіддю виступила професор кафедри конституційного права та прав людини, доктор юридичних наук, професор Наталія Камінська.

Доповідачка висвітлила гендерні аспекти європейського права, проаналізувала міжнародний досвід гендерних перетворень, зокрема впровадження гендерних підходів у політичну сферу, залучення жінок і чоловіків на паритетних засадах до прийняття політичних рішень й урядування, розповіла про досвід адаптації законодавства України до європейських стандартів паритетної (гендерної) демократії.

З повідомленнями за темою семінару виступили: завідувач кафедри філософії права та юридичної логіки, кандидат юридичних наук, доцент Віталій Кравець (щодо гендерних стереотипів у науці та політиці як соціальних інститутах та їх подолання, сприйняття гендерної проблематики в релігійній та національній свідомості, розмитості гендерних ролей «покоління Z»); доцент кафедри філософії права та юридичної логіки, кандидат філософських наук Ганна Петрова (про дискусійність визначення поняття гендеру, історичну спільність постколоніальних (недемократичних) практик і традицій гендерної нерівності); професор кафедри філософії права та юридичної логіки, доктор юридичних наук, доцент Олег Павлишин (семантичний підхід до аналізу гендерної проблематики).

До цікавої полеміки стосовно особливостей запровадження паритетної демократії в Україні долучилися доцент кафедри теорії держави та права, доктор юридичних наук, доцент Ольга Мінченко та професор кафедри філософії права та юридичної логіки, доктор юридичних наук, професор Олег Гвоздік. Обговорено актуальні питання забезпечення розвитку правового мислення, інституціональних передумов гендерної рівності в професійній діяльності, правоохоронній сфері, критеріїв добору на керівні посади, реального впливу жінок на прийняття рішень у сфері управління на найвищому рівні, перспектив сталого розвитку Української держави за умови паритетної демократії.

Паритетна демократія і гендерна рівність як орієнтири європейського майбутнього України

Заслухані доповіді не лише окреслили шляхи розв’язання актуальної суспільної та наукової проблеми, а й досягли ще однієї важливої мети – стимулювали дискусію, у якій, як відомо, народжується істина.

Наукові традиції методологічного семінару в Національній академії внутрішніх справ продовжують розвиватися завдяки нестримному прагненню науково-педагогічних працівників до пізнання сучасного світу та його вдосконалення.


Кафедра філософії права та юридичної логіки НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X