Гендерна рівність – це про свободу бути

16-07-2020 Переглядів: 1408

Днями кафедра філософії права та юридичної логіки НАВС для курсантів ННІ № 3 провела круглий стіл «Формування концепту гендерної рівності в сучасному українському суспільстві».

Гендерна рівність – це про свободу бути

Модератором заходу була доцент кафедри Ганна Петрова, участь у його роботі також узяла заступник директора інституту з навчально-методичної та наукової роботи підполковник поліції Юлія Комаринська.

До початку обговорення теми гендерної рівності в групах було проведено емпіричні дослідження – опитування думки здобувачів, підготовлено презентації отриманих результатів. На круглому столі висвітлили такі питання: ідеальний хлопець та ідеальна дівчина – поліцейські: очима курсантів 2-го курсу; стереотипні уявлення «жінка – берегиня», «чоловік – воїн» у сучасному житті українського суспільства; зв’язок принципу гендерної рівності з іншими принципами професійної етики поліцейського; питання поширеності гендерних стереотипів у середовищі правоохоронців, їх вплив на професійні результати; еволюція стереотипів у ХХІ ст., особливості сприйняття гендерної проблематики в різних українських конфесіях, вікових групах; сучасні законодавчі ініціативи щодо подолання гендерного насильства.

Гендерна рівність – це про свободу бути

Із цікавими доповідями виступили курсанти: Аліна Савчук (201 н.г.), Ліза Когут (202 н.г.), Вікторія Фазан (203 н.г.), Дар’я Осипова (201 н.г.), Максим Цісар (201 н.г.), Назар Бендовський (202 н.г.), Микола Бабій (203 н.г.), Віталій Куленко (201 н.г.). Найактивнішими учасницями дискусії були Юстина Заставська та Діана Лехкун (201 н.г.).

Гендерна рівність – це про свободу бути

Курсантів попередили про здійснення відеозапису засідання, найсміливіші дебютували в корпоративному віртуальному просторі. Підбиваючи підсумки круглого столу, завідувач кафедри філософії права та юридичної логіки підполковник поліції Віталій Кравець висловив думку, що гендерна рівність є не тільки наслідком демократизації, а й її подальшим розвитком.

Філософія гендеру для кафедри є предметом постійної уваги: науково-педагогічні працівники Ганна Петрова, Марія Роговенко, Тетяна Кумеда, Вікторія Стус взяли участь у дводенному тренінгу «Впровадження гендерного підходу в діяльність радників з гендерних питань навчальних закладів/центрів системи МВС»; у заході, який проводили за ініціативою Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» з метою формування гендерно чутливого студентського юридичного середовища – презентації навчального курсу «Гендерна рівність та права жінок». Доцент кафедри Ігор Кондратьєв був учасником конференції «Сучасні стратегії гендерної освіти в умовах євроінтеграції» (на базі Тернопільського національного педагогічного університету) з темою виступу «Гендерні особливості формування корпоративної культури модерного закладу освіти». Тетяна Кумеда пройшла вебінар із професійного розвитку щодо використання освітньої онлайн платформи «Stories that move» («Жіночі історії») з методики роботи щодо подолання гендерних стереотипів і дискримінації, про що отримала сертифікат.


Повне відео за посиланням https://youtu.be/rvPBp4_XFNY.


Кафедра філософії права та юридичної логіки НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X