Гендерна рівність і права жінок: формування гендерно чутливого студентського юридичного середовища
14-02-2020 Переглядів: 1200Доценти кафедри філософії права та юридичної логіки Ганна Петрова, Тетяна Кумеда, Марія Роговенко і старший викладач Вікторія Стус взяли участь у презентації навчального курсу «Гендерна рівність та права жінок», організованій за ініціативою Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» з метою формування гендерно чутливого студентського юридичного середовища.
До участі в заході долучилися радниця Міністра внутрішніх справ України Вікторія Арнаутова, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт, керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій.
Комплексна навчальна програма «Гендерна рівність та права жінок» призначена для студентів(-ок)-правників і розглядає поняття гендерної рівності й фемінізму в праві з історичної та юридичної позицій, з погляду філософії і теорії права. Навчальну програму розробили з метою формування гендерно чутливого студентського юридичного середовища за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми «Нове правосуддя».
З метою забезпечення практичного впровадження навчального курсу в листопаді 2019 року було проведено навчання для викладачів права 17-ти закладів вищої освіти, зокрема для викладачів львівської, київської, чернівецької та харківської правничих шкіл. Курс передбачає широке застосування інтерактивних методик викладання, дискусій у групах і міждисциплінарного підходу до його викладання викладачами-новаторами й методик засвоєння матеріалу студентами-правниками.
Автори програми виступили з доповідями «Гендерна рівність і фемінізм: поняття, розвиток та вплив на законодавство й права людини», «Феміністська теорія права: основні підходи та її значення для розвитку права», «Фемінізм у міжнародному праві», «Міжнародне та національне право: феміністський погляд на проблеми взаємодії», «Міжнародне право як кар’єра для жінки: труднощі та можливості». Увагу було акцентовано на таких темах: «Дискримінація за ознакою статі – міжнародні норми та норми національного законодавства», «Тіло, влада, гендер і захист від гендерного насильства», «Тіло і влада як спосіб контролю за сексуальністю та індивідуальною свободою: гендерування людей», «Гендерна чутливість проти гендерної сліпоти», «Правові механізми боротьби з гендерним насильством», «Гендерна рівність у медіа», «Як жінки присутні в медіа?», «Видимість, адвокаційні компанії з прав жінок, вплив медійної картинки на правосуддя», «Професійна етика, експертна відповідальність, правозахисний фокус», «Протидія сексизму. Механізми оскарження сексистських висловлювань публічних осіб. Сексистська реклама».
Було обговорено результати апробації навчального курсу, викладачі й тренери обмінялися досвідом викладання, висловили вдячність розробникам програми та організаторам заходу. Авторський колектив програми висловив сподівання на включення курсу як факультативу в повному обсязі або за принципом «лего» в програми освітніх закладів.
Науково-педагогічний склад кафедри філософії права та юридичної логіки НАВС здійснив апробацію тренінгу «Етичні стандарти діяльності поліцейського», у якому проблемі гендерної рівності присвячено окрему тему, що викликала посилену увагу здобувачів вищої освіти академії.
Кафедра філософії права та юридичної логіки НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91