Формуємо активну позицію молоді з питань гендерної рівності
29-03-2021 Переглядів: 796Згідно з планом НАВС з реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих у межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності», відбулися дебати за темою «Фемінітиви в професійному мовленні: за та проти».
Сучасні зовнішні чинники вносять неабиякі корективи у звичний ритм життя, зокрема і в освітній процес. Зрозуміло, що ми не можемо контролювати та протистояти подіям сьогодення. Проте можемо обрати активну позицію. І дистанційне навчання – не привід обмежуватися суто вивченням матеріалу та змінювати обраний шлях у поглибленні навичок. Тому слухачі магістратури ННІ № 1 у межах курсу «Мовленнєва культура та ораторська майстерність правника» на чолі з професором кафедри правничої лінгвістики Наталею Стратулат провели дебати, змістовим наповненням яких стала актуальна проблематика у світі й Україні, пов’язана з питаннями гендерної рівності.
Зміни в соціумі завжди набувають відображення в системі лексичного складу мови. Трансформація ролі жінки в суспільстві, надання їй нового соціального статусу зумовлюють появу нових слів або активізацію вже наявних, їхній перехід з пасивної лексики в активну – саме зі значенням осіб жіночого роду.
Оскільки в нашій країні спостерігається різне ставлення до окресленої проблеми, здобувачі розподілилися на дві команди: ті, хто проти вживання в мовленні мовних одиниць жіночого роду на позначення посад, професій, звань статусів тощо, а також ті, які наполягають на активному вжитку таких форм слів як на побутовому, так і на професійному рівнях.
Модератором заходу була Тетяна Лагодич, яка досконало впоралася зі своєю роллю. Особливу активність як опоненти виявили Ірина Ополонська, Таїсія Попловська, Дар’я Вербовська, Ганна Глушкова, Анастасія Романюк. Слухачі магістратури навели переконливі та змістовні аргументи, що свідчили про значущість обраної тематики. Для доведення чи спростування тез учасникам довелося заздалегідь детально проаналізувати нормативно-правові акти, пов’язані як з мовною, так і гендерною політикою. Також вони мали вивчити думки та вислови відомих науковців щодо можливостей реалізації використання фемінітивів у мовленні, дослідити лексикографічні праці з позиції наявності форм жіночого роду, а також схарактеризувати особистий досвід спілкування.
Завдяки участі в дебатах усі учасники не лише дізналися багато нового та цікавого в аспекті окресленої теми. Найголовнішим є те, що було досягнуто визначеної мети: навчитися логічно, доступно формулювати свою думку та вміти правильно дібрати коректні аргументи на користь своєї позиції, а також переконати або хоча б змусити замислитися свого опонента над іншим проявом заявленого питання.
Атмосфера дебатів була динамічною, жвавою, по-юнацьки запальною й активною. Молодь незмінно перебуває в авангарді сучасності.
Кафедра правничої лінгвістики НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91