Участь працівників академії у презентації Комітету етики правосуддя

26-02-2016 Переглядів: 90

За період незалежності багато науковців, вчених та політиків стверджували про доцільність створення та функціонування неурядової громадської організації, яка буде незалежною від політичних сил, а її діяльність буде направлена на здійснення контролю за стандартами професіоналізму та морально-етичних вимог над суддями, працівниками прокуратури, адвокатами в процесі здійснення правосуддя.

Участь працівників академії у презентації Комітету етики правосуддя

Еволюція громадянської свідомості українців проходить чергову сходинку розвитку. Індикатором позитивних змін є успішні реформи і руйнування стереотипів у системі правосуддя та державній владі в цілому. Спільні зусилля громадського сектору і органів державної влади та місцевого самоврядування ламають парадигму розвитку з розуміння «народ для влади», на концепцію «влада для народу».

Працівники та здобувачі вищої освіти нашої академії, давно змінили площину своєї діяльності, тому вони є не об’єктами, а гідними суб’єктами реформ і позитивних змін.

Окрім надання якісних освітніх послуг, наша академічна сім’я постійно долучається до підтримки і реалізації громадських ініціатив, які направленні на утвердження верховенства права, розвитку демократії і зміцнення законності.

Черговим показником співпраці стала презентація неурядової громадської організації Комітет етики правосуддя, що відбулася 24 лютого в прес-центрі УНІАН, за активної участі працівників відділу організації науково-дослідної роботи НАВС Олени Шевченко та Мирослава Дурдинця.

До складу комітету увійшло дев’ять авторитетних фахівців у галузі права. Головою комітету обрали надзвичайного і повноважного посла, колишнього суддю Міжнародного кримінального суду щодо Югославії Володимира Василенка. Серед членів новоствореної структури також голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Оксана Цембрівська, екс-суддя Конституційного суду Микола Козюбра, доктор права Василь Кисіль, суддя Федерального суду США Богдан Футей.

Участь працівників академії у презентації Комітету етики правосуддя

На презентації обговорювалася низка важливих питань подальшої співпраці комітету з громадськістю, проблеми законодавчого регулювання етичних норм учасників правосуддя та багато іншого.

Як зазначають науковці, однією з прогалин у законодавстві є відсутність правової норми, яка б визначала офіційні атрибути етикету, тобто Комітет етики правосуддя сприятиме підвищенню рівня культурної поведінки учасників судового процесу і впливатиме на винесення законних рішень.

Більш детально про механізми реалізації поставлених завдань розповів виконавчий директор комітету Станіслав Батрин. Як зазначає вчений: «Комітет етики правосуддя вивчатиме факти негідної професійної поведінки учасників судових процесів: суддів, адвокатів та прокурорів й спрямовуватиме свої висновки до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, генерального прокурора і Національної асоціації адвокатів». Він зауважив, що учасники проекту "Відкритий суд" впродовж 2015 року здійснили відеофіксацію понад 3 тис. судових процесів, завдяки чому було виявленонизку фактів непрофесійного ставлення з боку суддів, адвокатів та прокурорів до своїх обов'язків під час судових процесів. «Ми бачили випадки, коли підозра вручалась безпосередньо в залі суду, ми бачили, коли прокурори були абсолютно не готові до справи, однак підтримували державне обвинувачення, ми бачили і негідну поведінку адвокатів. Тому постає потреба надати оцінку таким стандартам професії. Утворення комітету дасть можливість кожному громадянину отримати рішення, висновок комітету про те, що поведінка судді, прокурора чи адвоката не відповідає стандарту. Після цього за процедурою комітет спрямовує рішення до компетентного органу», – пояснив Станіслав Батрин.

Участь працівників академії у презентації Комітету етики правосуддя

Представники нашої академії з цікавістю ставили запитання членам Комітету, вступали у дискусію, пропонували своє бачення на функціонування Комітету.

Відділ організації науково-дослідної роботи НАВС

 
CEPOL

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
[email protected]

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91

Освыітній портал МВС України EUK EUK
X
X