Розкриття курсантами НАВС двох правопорушень упродовж двох днів
02-09-2020 Переглядів: 1733Результативний початок служінню українському народові продемонстрували курсанти 4 курсу ННІ № 1 НАВС. Наприкінці серпня в районі Центрального залізничного вокзалу в м. Києві курсанти 401 та 402 навчальних груп викрили споживачів наркотиків. Зловмисників і речові докази передали правоохоронцям.
Наприкінці серпня курсанти 402 та 401 навчальних груп проводили виїзні практичні заняття з оперативно-розшукової діяльності за межами академії. Заняття проходили під керівництвом професора кафедри ОРД майора поліції Михайла Маркова. Практичне заняття було попередньо узгоджене з місцевою поліцією, яка згодом оперативно задокументувала буквально впійманих за руку «нарколюбителів».
Щоб мати успіх у подібних заходах, майбутні оперативники повинні постійно спілкуватися з людьми, збирати інформацію та займатися самоосвітою: вивчати значення татуювання, лексику бандитів (жаргони), бути обізнаними зі звичками й манерою поведінки різних верств населення. Також треба вміти швидко орієнтуватись у незнайомій місцевості, помічати найдрібніші деталі, запам’ятовувати людей, виявляти їхні особливості, а на підставі отриманої інформації блискавично приймати рішення щодо дій правоохоронця в умовах, що склалися, іноді непередбачуваних.
Залізничний вокзал, де щодня відбувається шалений людинопотік, – чи не найкраще місце для подібних тренувань.
Спостерігаючи за тими, хто подорожує, і таким чином тренуючи уважність, курсант 402 навчальної групи рядовий поліції Віктор Прокопенко помітив підозрілого чоловіка, який блукав пероном.
«Іноді достатньо одного погляду, і ти розумієш, що цій людині є що тобі розказати. Красномовнішим за слова є зовнішній вигляд людини. А татуювання можуть розказати ледь не всю біографію, – ділиться спостереженнями Віктор. – Це називається поліцейська “чуйка”».
Чуття не підвело майбутнього правоохоронця, і чоловік у татуюваннях вивів курсантів на "наркомана".
Наступного дня професор Михайло Марков залучив Віктора Прокопенка до роботи з іншими курсантами паралельної групи. План був незмінним: виявити правопорушників, виманити до точки затримання й затримати.
«Наступного дня мене залучили до практичного заняття з другою групою. Нам з колегами вдалося розкрити ще один подібний злочин із затриманням», – розповідає Віктор Прокопенко, показуючи рапорт на восьми сторінках.
Але не завжди все йде за планом. І до цього майбутні оперативники також мають бути готові, щоб не розгубитись у нестандартній ситуації.
На вулиці дощ стояв стіною, а тому об’єкт навідріз відмовився пройти до визначеного місця. І диктував свої правила гри. Умови зловмисника унеможливлювали спостереження, а отже, подальше викриття й затримання особи. Операція була під загрозою зриву. Однак Віктор під час «оперативної гри» зумів переграти комбінацію, умовити зловмисника змінити локацію, мовляв, «ні тобі, ні мені» та поінформувати про це членів команди.
Цей тип був обачнішим за попереднього – раніше двічі судимий за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів. І подальше спілкування прояснило причини його недовірливості та стурбованості. Як виявилося, напередодні курсанти (поліцейські) затримали його друга, сусіда по кімнаті. «Бідолаха» ще не знав, що жаліється одному з тих, хто затримував «подільника» і що невдовзі затримають і його самого.
«Завдання полягало в тому, щоб вивести його з людного місця. Весь цей час я підтримував, наскільки це було можливим, оперативний зв’язок зі своїм керівником і діяв за його вказівками. Коли на горизонті побачив колег, зрозумів, що все гаразд і невдовзі відбудеться затримання. Дійсно, усе відбулося миттєво», – пригадує Віктор Прокопенко. Два дні – і «дружній підряд» нейтралізовано.
«Під час “польових” практичних занять з ОРД, курсанти виявляють правопорушення та припиняють їх. Це дозволяє не лише вдосконалити їхню професійну майстерність як майбутніх правоохоронців, набуваючи безцінний практичний досвід працівника кримінальної поліції, а й робити нашу країну безпечнішою», – зауважив Михайло Марков.
(ФОТО затримання)Курсанти, які в перший день проводили затримання, одногрупники Віктора рядові поліції Святослав П’ятночка, Олексій Панков, В’ячеслав Продіус, а в інший день – Золотих Олег та Васьківський Михайло, кажуть, що затримують не вперше, на таке добре треновані.
Слідчо-оперативна група визнала фаховість зробленої курсантами роботи. Тож окрім засвоєння теоретичних знань, курсанти мали можливість ознайомитися з діями слідчого в межах кримінального провадження. Тепер слідству належить провести експертизу вилучених згортків з речовиною, схожою на наркотичну (імовірно, марихуана).
На запитання, що відчував, коли викрив двох зловмисників, Віктор скромно відповів, що його переповнює почуття радості через успішно виконане завдання та досягнення мети.
Про успіхи в академії хлопчина нікому з рідних ще не розповів, оскільки не хоче зайвих переживань батьків. Обіцяє розповісти за нагоди.
Наостанок співрозмовник додав, що під час виконання завдань особисто для нього вкрай важливою є підтримка керівника, який давав вказівки, як діяти, та перебував на постійному зв’язку. Не менш важливим вважає дотримання заходів безпеки та відчуття впевненості в тих, хто поруч, – у своїх напарниках.
Відділення комунікації НАВС
Контакти
Поштова адреса:

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:

(для офіційних документів)
[email protected]
Телефони для довідок:

Чергова частина
телефон/факс
+ 38 (044) 246-94-91
Приймальна комісія:

+ 38 (044) 520-06-66
+ 38 (096) 011-73-67
+ 38 (068) 354-42-54